Skip to content Skip to footer

                BU KADAR KIYMETLİDİR?                          

     Uğur mührünün asıl anlamının nereden geldiği çoğu insan tarafından bilinmediğini biliyoruz bu kısa hap bilgilerle size anlamının nerden geldiğini açıklamak istedik. O KADAR FAZLA ŞEYE UĞUR GETİRDİĞİNİ ÖĞRENİNCE SİZ DE ŞAŞIRACAKSINIZ.  

Başlamadan önce neren geliyor neden bu ismi almış kısaca açıklayalım 

UĞUR MÜHRÜ İLK NEREDEN GELİYOR? 

    Peygamberimiz Hz. Mmuhammed yaşadığı dönemde Acem ve Roma milletlerine mektup yazmak istemiştir. Anacak çevresindekiler “mühürsüz olursa asla kabul etmezler” diye uyarmışlar. Altın Müslüman alemine yasaklandığı için Hz. Muhammed kendisine gümüşten bir yüzük yaptırdı. Ve mührüne de “Muhammed Allah’ın Resulüdür” yazdırdı. O günden sonra  Hz. Muhammed ve ilk Halifeler dönemince devlet mührü olarak kullanıldı. 

    Aynı zaman da uğur mührü, Hz. Süleymanın müh olarakta anılır. Çoğu zaman Yahudilik sembolü sanılarak dışta tutulsa da öyle değildir. Ve çok kıymetli şeylere sahip olmanızı sağlayacaktır. 

MÜHRE SAHİP OLDUĞUNUZ DA NELER OLUR? 

  1. Ruhsal gücünüzün arttığını fark edeceksiniz ve bir çok doğa üstü yeteneklerin var olacağına inanılır. 
  2. Şans, kısmet, bereket kapıları açılır. 
  3. İnsanlar arasında sevilen ve saygı gösterilen birine dönüşmeye başlarsınız birden. 
  4. Taş ağaç çam gibi materyallerin üzerine işlenerek evlerde bulundurulmuştur. Çünkü bulunduğu yere kötülük girmeyeceğine inanılır. 
  5. Üzerinde büyü varsa tabi ki onu da çok rahat uzaklaştıracağınıza. Kıymeti çok büyük yapacakları kapsamlı şeylerdir. 

       İstanbul’ da olan Medyumların çoğunluğu bu mührü taşır ve taşınmasını önerir. Osmanlı döneminde de devletin en önemli mevkilerinde korunmuştur. Zaten tılsımına inanarak ve inançla güvenerek yanı başınızdan ayırmadığınız takdirde DEĞİŞİMLERİN ÇOK RAHAT FARKINDA OLACAKSINIZ. İNANILMAZ BİR ŞEKİLDE AÇIKÇA GÖRÜLECEKTİR. 

Leave a comment

0.0/5

Close
Arayabilirsiniz...