Skip to content Skip to footer

Hayat felsefenizde ve dininiz konusun şüpheleriniz varsa Sedat Hoca ile birlikte hayat felsefenizi daha düzenli hale getirebilirsiniz. Öleceğiniz bilinci ve hayatınızın kısa olduğu fikrini benimsediğinizde hayat felsefeniz bu kısa ömrünüzde sizleri mutlu edecektir. Etrafınızdaki olumsuzlukları kafanıza takmadan yaşamınızı devam ettirmeye çalışmak sizin yararınıza olacaktır.

“Etrafınıza bakmaya zaman ayırın, günler bencilliğinize yetmeyecek kadar kısadır.”

Goethe

Tasavvufa göre, sufilere göre, şeriata göre ve tarikata göre yaşam tarzı benimsediğinizde daha fazla sıkıntı çekme ihtimaliniz de var. Bu size denk gelebilecek 2 alternatiften biridir. Diğer ise mutlu ve huzurlu şekilde ömrünüzü devam ettirmek olacaktır. Sedat Hoca ile birlikte bu felsefeler arasında sizlerin hayatına uygun olanı entegre edeceksiniz.

Yaşam felsefenizde günümüz uygulamalarından “empati” size her zaman iyi bir seçim olacaktır. İster çocukların yerine kendinizi koyun ister kendi yaşıtlarınızın. Farketmeyecektir. Bu felsefe sizlere olumlu etkiler kazandıracaktır. Kötü durumda olan birine empati kurarak, sizlerin de onun durumuna düşeceğini unutmayın. Siz de yaşlanacaksınız. Ama bu dönemde geleceğe güzel yatırım yapmak manevi olarak daha iyi bir kazanç olacaktır.

Yaşam Anlayışı

Yaşam anlayışı, varoluşumuzla ilgili derin bir görüş ve duygusal bir durumun hissedilen halidir. Beyinimizde her zaman yeri edinebilecek fikirler ile birlikte hayat ve dünya ile görüşlerinizi şekillendirecek bir yaklaşımdır. Kısaca kişisel bir metafiziktir.

Öğrenme ve mutluluk çerçevesinde doğada saklanmak sizlere artı değer katabilir. Hayatınızdaki olumsuz durumlardan bazen bu yöntemle kurtulabilirsiniz. Yaşam tarzınızda fazla konuşmayan ve sıkıntılarını ilmi yöntemlerle çözmeyi tercih etmeyen yollar denemelisiniz.

Öncelikle sağlıklı yaşamak zorundasınız. Sağlığınıza dikkat ederek Sedat Hoca’nın isteklerini ve size söylediği yapılması gerekenleri rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu altın kuralların ilki ve en önemlisi olarak ön plana çıkıyor.

Korkusuz şekilde öğrenmeyi denemelisiniz. Sevme sanatı ve yaşam anlayışını da varoluşunuza katmalısınız. İdeal romantik aşkı yakalayabilirsiniz. Bu yaşam tarzı sizi çoğu şeyden uzaklaştıracaktır. Kişilik sanatınıza da gereken özeni iki kişi olunca gösterebilirsiniz. Eksiklikleri görebilir ve gidermek için doğru hamleleri yapabilirsiniz.

Karşılaştığınız erkek ya da kadın arasında bir tercih yapmak durumunda kalıyorsunuz. Birini seçiyorsunuz ve karşınıza çıkan mantıklı olana karar veriyorsunuz. Orta yaşın sonlarına doğru seçim yapmak zor gibi ise, bazen bir yardımcıya ihtiyaç duyarsınız ya da istişare yapmak durumda kalırsınız. Gençlik yaşındaki aşk iksirini yakalamak etkili olcaktır. Büyük ve ateşli aşkı yaşamak için bazı yaşam tarzlarını terk etmek sorundasınız. Bunları tek başınıza karar veremezsiniz. Sedat Hoca ile utangaç durumlar ve korktuğunuz yöntemleri rahatlıkla geçebilirsiniz. Yaşam tarzınızı yeniden belirleyerek çaresizliği ortadan kaldırabilirsiniz.

Dostu Öğrenmek.

Bazı yöntemler ve olumsuz hareketleri tek başınıza yapamazsınız bu noktada bir yaşam koçuna yani bir hocaya ihtiyaç duyacaksınız. Bu hoca medyumluk gibi vasıflara sahip olmalı. Sedat Hoca bu vasıflara sahip olmasına rağmen kendisinin “Medyum” olarak ifade edilmesini sevmemektedir. Kendi ofisinde yaşam koçu olarak size ilmi yöntemlerle danışmanlık yapar. Büyü ve tılsım gibi olumsuz etkilerden kurtulmanıza yardımcı olmaktadır.

Dostluğa adını veren aslında sevgidir. Sevgi olmadan dostluğun “D”si olmaz. Çok dost edinmek de genel yapılan bir hatadır. Bazı dostlarınızı da hayatınızdan çıkartmanız gerekiyor. Dürüstlüğün en temel noktası olarak öne çıktığı dostluklarda en ufak güvensizlik sizi ikili ilişkilerinizde zarar verir. Bu ikili ilişkilerin en etkili olanıdır. Bazen iş yerinde bile eşinizden çok bu arkadaşları/dostları görürsünüz. Daha ciddi ve gerçek bir dostluk için güçlü olmak gerekiyor. Kendinize güvendiğiniz sürece karşınızdan da aynı güveni alırsınız.

Dostluklar mutlu günleri daha da aydınlık yapar. Paylaşılacak mutluluğu onların da hissetmesi ve yaşaması gerekiyor. Kıskançlık ve bazı kötü huylarınızı yenmek en başta yapılacak hamlelerdir. Dostlukta en büyük iyilik ve sevabın olduğunu anlamak gerekiyor. Anlaşmazlıkları ortadan kaldırarak doğanın sevgi gücünü ve yakınlığını benimseriz.

“Açık bir el, sıkılmış bir yumruktan daha güçlüdür.”

Shakespeare

Leave a comment

0.0/5

Close
Arayabilirsiniz...