Skip to content Skip to footer

7 uyurlar efsanesini ilk anlatan Hristiyan bir psikopas. Efes şehrinde kıtlık vardır. Ve bu kıtlığı sorumlu tuttukları 7 genç olur. Ve onlar bunlara kurban olmamak için köpekleri Kıtmir ile kaçmaya karar verirler. Ve bir mağaraya saklanırlar. Bu mağara ormanın içinde çok gizli bir yerde kalıyordu askerler izlerini buldular ancak mağarada kimseye göremediler. Bunu üzerine mağaranın önüne duvar ördüler. İçeride ne yapacağını şaşıran 7 gencin üzerine derin bir uyku çöker ve uyuya kalırlar. Uyandıklarında hiç zaman geçmemiş gibidir. Hala ne yapacaklarını düşünürken ışığı fark ederler. Bir de bakarlar ki

MAĞARANIN KAPISI AÇIKMIŞ

Kapıdan çıkarlar Efes şehrine geldiklerinde ufak bir şaşkınlık geçirdiler. Efes şehri büyümüş ve devasa bir şehir olmuş. Daha sonra karınlarının çok aç olduğunu fark ederler ve bir dükkana girip önce karınlarını doyurmaya karar verirler.

KORKUNÇ BİR ŞEKİLDE PARALARININ GEÇMEDİĞİNİ FARKEDERLER

Dükkan sahibine sorduklarında bu paranın yüzyıllar öncesinden kaldığını söyledi ve sizin bu paraya ulaşmış olmanız büyük bir imkansızlık olarak yanıt verdi onlara.

O zaman anladılar ki yüzyıllar geçmiş ama bunun nasıl olduğunu kavrayamadılar bir türlü.

BU MAĞARA EFES ANTİK KENTİNDE BİR MAĞARADIR.

Kur’an da şu şekilde geçmektedir;

“Bir de onları mağarada görseydin uyanık sanırdın. Halbuki onlar uykudadırlar. Biz onları sağa sola çevirdik. Köpekleri de girişte ön ayaklarını uzatmıştı. Eğer onları görseydin arkana bakmadan kaçardın. Ve için korku ile dolardı. Onlar mağaralarında 300 yıl kadar kaldılar. Ve 9 yılda buna ilave etmişlerdir. De ki onların ne kadar kaldıklarını Allah daha iyi bilir. Onların Allahtan başka bir yardımcısı yoktur. O kendi hükümranlığına kimseyi ortak etmez.”

ASLINDA UYANIK GİBİ DURUYORLARDI

İşte yukarıdan anlattıklarımızdan anlaşılacağı üzere mağarada uyuyorlardı ama dışardan görseniz kendi aralarında konuşuyorlarmış gibi görürdük. Ve ne kadar ürkütücü olacağını tahmin edebiliyorsunuzdur. Mağaranın yanından geçenler köpek sesi duyanlar çok olmuştur.

Hala bu sırra erişilmedi. Acaba zamanlar arası yolculuk muydu? Yoksa uyuyup yüzyıllar sonrasına mı gittiler. Hala bu olay tartışılmaktadır.

MEDYUM SEDAT HOCA

0532 066 39 09

Leave a comment

0.0/5

Close
Arayabilirsiniz...